Moravia Hovacor - úvodní stránka

Menu

Archiv novinek - rok 2015

Veselé vánoce a šťastný nový rok !

 


/23.12.2015/

Československý závod hovawartů 2015

V neděli 27. 9. 2015 jsem se s Erym zúčastnila Československého závodu hovawartů.

Přihlásila jsem se původně se záměrem, že kategorie IPO3 nebude otevřená a tak se z toho závodění "vyvlíkneme" úplně o:))) 

Nakonec to ale dopadlo tak, že jsme s Erym nastoupili v kategorii IPO2.

Od května, co oznámili zrušení MS hovawartů, jsme s Erym pořádně netrénovali... takže náš výsledek na závodě byl velmi nejistý... a nejvíc jsem se bála stop, protože tam je to o štěstí, jestli to Erymu "sedne" nebo ne ... a jak už to tak někdy bývá, nejvíc bodů jsme nakonec získali právě na stopách... o:)))

Nedělní den pro mě osobně byl ještě významný v tom, že se přesně před 13 lety narodil Eryho otec Argo (Calderon Moravia Hovacor) ... na závodě byl s námi a jeho obrázek na tričku nám přinesl štěstí... asi to bude takový náš talisman i do budoucna o:)))

Ery v kategorii IPO2 získal celkem 266 bodů (91-87-88) a to stačilo na I. místo v kategorii IPO2 a dále získal ocenění a pohár za Nejlepší stopu, Nejlepší poslušnost, Nejlepší obranu a stal se i Absolutním vítězem závodu !!!

 

 

 

 


/29.9.2015/

Agi má 11 týdnů

Čertice Agi u nás zítra bude už 4 týdny... má 11 kg a do smečky naštěstí zapadla bez větších problémů. Roxynka ji toleruje a občas i vychovává... to Ery docela překvapil, jakou s ní má trpělivost a co si od ní všechno nechá líbit ...

Včera jsem s celou smečkou vyjela k vodě... Bečva má v místě, kde se do ní dá vejít, vody jen na brodění, takže jsem nemusela mít strach, že Agi někam uplave... a po zchlazení následovalo proběhnutí po louce... aby z nich voda trochu okapala...

Pár fotek najdete zde...

 


/12.6.2015/

Nový člen smečky...

V sobotu 16. 5. 2015 jsme si z chovatelské stanice Ghipinaldo odvezli černoznakatou fenku Against all odds

Měla jsem trochu obavy, jak ji oba domácí žárlivci příjmou... naštěstí ji přijali bez větších problémů, i když zpočátku moc nadšení nebyli.. ale teď po třech týdnech už jsou sehraná trojka o:)

Na společné fotky se můžete podívat ve fotogalerii...

S Agi se pokusíme také o nějaký ten výcvik... jak se nám bude dařit nebo nedařit se budu snažit popsat ve znovu otevřeném výcvikovém deníčku o:)


/6.6.2015/

Zimní závod 2015

V sobotu 7. 3. 2015 pořádal KK Přerov tradiční Zimní závod.

Přihlásila jsem nás s Erym do kategorie IPO3 (beze stop), abych zjistila, jak na tom po delší tréninkové pauze vůbec jsme... takový "odrazový bod 0"

V příjemné a veselé partě závodníků a organizátorů probíhal závod velmi pohodově a nějak jsem nestihla mít "nervy", což se nejspíš projevilo i na Eryho výkonu... udělal mi radost ... stajně tak i hodnocení rozhodčího, že "takového hovawarta ještě neposuzoval" o:)))

Závod byl velmi vyrovnaný a napínavý do posledního okamžiku... a výsledek: 2.místo !!!

Na fotky Eryho se můžete podívat zde...


/13.3.2015/

Letošní novinky...

Letošní rok nám začal radostně... 1.2.2015 se v Maďarsku narodili Erymu další potomci o:)

Zima pomalu končí, tak jsem přidala pár "vzpomínkových" fotek ze zimních tréninků obran v Přerově

Mezinárodní federace hovawartů -IHF pořádá letos poslední víkend v červnu

1. MS hovawartů podle IPO3. Za Českou republiku mohou jet dva účastníci... je to velká výzva, tak se s Erym pokusíme do termínu uzávěrky natrénovat...

 

 


/1.3.2015/

Další zprávy

© Moravia Hovacor | Webmasterova.cz