Moravia Hovacor - úvodní stránka

Menu

Archiv novinek - rok 2011

PF 2012

Veselé Vánoce


/22.12.2011/

Obranářský víkend na "Hvězdě"

Bylo mi líto zakončit letošní rok pouze nepodařenými zkouškami...

Tak jsem nás s Erym ještě přihlásila na víkendový pobyt s nácvikem obrany, který se konal od 2. do 4. prosince 2011 v Kynologickém areálu Hvězda pod vedením výcvikáře a figuranta Víti Glisníka.

Víkend byl super... i když dvoudenní sledování obran pracovních ovčáků a maliňáků není na psychiku majitele pomalého hovíka úplně ideální, když si do té doby myslel, že má doma slušného psa pracovního plemene o:)))

Nakonec jsme ale ostudu neudělali... Ery se snažil a i když se mu ne vše povedlo úplně ideálně, důležité pro mě je, že si to užíval a "kousal" s chutí a radostí...

A já mám do blížícího se nového roku zase větší motivaci do dalšího výcviku o:)

Na Eryho video se můžete podívat zde...

Fotky ze soboty jsou k nahlédnutí na rajčeti... , nedělní se ještě zpracovávají...


/7.12.2011/

Zkouškové peripetie o:)))

Letošní rok nám nebylo přáno, aby se Ery zařadil mezi "pracovní hovawarty se zkouškou" o.)

Neúspěšně jsme se pokusili o zkoušky ZM a IPO-V (více o tom zde...) a na druhý pokus o zdolání ZM-ky jsme nakonec ani nenastoupili. Nejprve se týden před akcí změnilo datum zkoušek a pak ještě na poslední chvíli došlo i ke změně figuranta. Jet s mladým psem na cizí cvičák a ještě na figuranta, kterého jsem ani neviděla figurovat, bylo riziko, za které mi ani případná složená zkouška nestála...

Vím teď alespoň, kde jsou naše slabiny a na čem máme s Erym do jara zapracovat... a pak jen budu doufat, že si Ery na zkouškách nebude vybírat "slabé chvilky", aby vyzkoušel, co mé nervy unesou o:)))


/20.11.2011/

Jerry Lee...

Jerry Lee z Neuštejna 13. 6. 1996 - 4. 11. 2011


/5.11.2011/

Klubová výstava Kroměříž

V sobotu 24. 9. 2011 se konala v Kroměříži na Hvězdě klubová výstava. Přihlášeno bylo 102 hovawartů, psy posuzoval Tibor Havelka (SK), feny Gabriele Stastny (A).

Přihlásila jsem Eryho do mezitřídy s cílem získat alespoň velmi dobrou, abychom měli splněnou výstavu na případnou bonitaci. Cíl se nám podařilo až nečekaně překročit o:)

V mezitřídě se sešla konkurence 6 psů a Ery postoupil do odpoledního finále, kde si ještě o stupínek polepšil... ze tří psů, ktěří obdrželi známku výborný, skončil Ery na druhém místě s oceněním výborný 2, res. CAC !!!

Klubové výstavy se zúčastnil ještě jeden Argův potomek... z Polska dorazila Fanta Slodka dolina a ve třídě vítězů získala také ocenění výborná 2, r. CAC. Majitelce gratuluji!!!

Pořadateli výborně zajištěná výstava měla jediný nedostatek ... kruhy byly postaveny tak, že se psi fotili proti sluníčku, kvalita fotek tomu tedy odpovídá... přesto moc děkuji Martině Fistungové za pořízené fotky o:)


/24.9.2011/

Letní novinky...

V neděli 14. 8. 2011 jsme s Erym vyrazili směr Svitávka na trénink obran s Michalem Řehákem - od tábora to bylo naše první "kousání" a i přes delší přestávku a letní teploty se Erymu docela dařilo o:)

Na fotky se můžete podívat zde...

 

LVT BOCCARO, Záměl 16. - 23. 7. 2011

Tábor byl skvělý a ten týden uběhl strašně rychle, takže už se můžeme jen těšit, až si to příští rok zopakujeme o:)))

Na poslušnosti se nám věnovala Lucka Ševčíková, na stopách Jarka Sobotková a na obranách figuranti Michal Řehák a Martin Pleskač.

Snad budu mít v dohledné době čas napsat víc než jen pár řádků, zatím jsem vložila jedno Eryho video a fotky z táborového výcviku najdete v odkazech: 1 - 2 - 3 - 4


/16.8.2011/

Štěňátka

Máme další "pravnoučátka"

V chovatelské stanici z Páralovy zahrady jsou pro zájemce volná perspektivní štěňátka po rodičích: Chivas z Budské samoty x Lady z Páralovy zahrady.

K odběru budou začátkem srpna, kontakt na chovatele: Ing. Luděk Novák, mobil: 777 799 110, e-mail: novak.km@centrum.cz
 


/16.7.2011/

Skvělá zpráva !!!

Dnes jsem si vyzvedla na poště obálku od MVDr. Ekra... nejdřív jsem ji chtěla otevřít až doma, to napětí se ale nedalo vydržet o:)))

Výsledek je nejlepší možný - Ery má RTG DKK i DLK 0/0 !!!

Jeho "nožky" jsou tedy zdravé a tak se můžeme bez nějakých omezení dál věnovat výcviku o:)


/8.7.2011/

Jerry Lee slaví 15. narozeniny !!!

Dnes je to už 15 let, co se narodil náš nejmenší člen smečky - corgášek JERRY LEE z Neuštejna !!!

Přejeme mu hodně zdravíčka, aby si mezi námi ještě nějaký ten čas užíval svého "psího důchodu"


/13.6.2011/

17. MS FMBB

Fandíme ČESKÉ REPREZENTACI na 17. Mistrovství světa belgických ovčáků, především pak

Lucii Ševčíkové s Unicou de Alphaville Bohemia


/31.5.2011/

Svod mladých

V sobotu 16. 4. 2011 jsme se s Erym zúčastnili svodu mladých, který se konal na "domovském" cvičáku ve Štěpánově.

Svodová komise, ve složení Martina Fistungová a MUDr. Jana Mráková, na Erym nenalezla vážnějších exteriérových nedostatků, takže v kódu 5/2a,4a,4d má vyznačen pouze bílý znak a "brýle" o:)


/23.4.2011/

Zbraslav 25. - 27. 3. 2011

Poslední březnový víkend jsme s Erym vyrazili na Zbraslav, kde se konal výcvikový víkend chovatelské stanice BOCCARO.

Na poslušnosti se nám věnovala Lucka Ševčíková, figurovali Michal Řehák a Martin Pleskač.

Víkend byl super a jsem moc ráda, že jsem se ho mohla zúčastnit. Krátkou zprávičku do deníčku, Eryho fotky a video dodám později. Zatím se můžete podívat na fotky ze soboty, které najdete zde...

Na fotky z neděle se můžete podívat zde..., na video ze soboty a neděle se můžete podívat zde...


/30.3.2011/

Druhý březnový víkend...

Sobotní jarní počasí lákalo k procházce, na kterou jsem si jen tak pro jistotu vzala i foťák... a možná proto se podařil docela pěkný "úlovek"

Neděli jsem po delší době s Erym a s Roxy strávila na cvičáku ve Štěpánově, kde mi ochotný kamarád natočil Eryho na obranách... na krátké video se můžete podívat zde...


/13.3.2011/

Wander Biely démon 25.10.1998 - 10.02.2011

Dnes je to už deset dnů, co jsme se rozloučili s Wandíkem a ještě se mi o tom píše těžce se slzami v očích...

Jeho zdravotní stav se zhoršil natolik, že umožnit mu odchod za "duhový most" bylo pro něj vysvobození... pro mě to bylo nejtěžší rozhodnutí, které jsem musela udělat.

Každý psí kamarád, se kterým jsme se museli rozloučit, byl v něčem jedinečný... na Wadíka budeme vzpomínat jako na nejhodnějšího a nejmazlivějšího hovawarta, kterého jsme měli...


/20.2.2011/

Únorové novinky...

V lednu jsem aktuality na stránky nepřidávala, nebylo by to psaní moc veselé...

Po 14 dnech můžu ale napsat (snad to nezakřiknu), že Wandík překonal další krizi a je relativně (s ohledem na jeho srdíčko) opět v pořádku. Začátkem ledna se u něj znovu, po víc jak půl roce, objevil chronický průjem, přestal žrát a jen pil, takže byl zase jen "kostra potažená kůží". Když začal být apatický a nereagoval ani na to, že jsem u něho, začala jsem uvažovat o ukončení jeho trápení... Jako by to chlapec tušil, hned na druhý den, co jsem o tom začala uvažovat, byl o něco lepší a odpoledne už dokonce kamaráda veterináře, který se na něj přijel podívat, přivítal u branky "chraplavým" štěkotem o:)))

Momentálně má opět jiskru v oku a misku zblajzne celou do poslední granulky, tak snad mu to zdravíčko vydrží ještě nějakou chvíli...

  • V sobotu 5. 2. 2011 se MVP v Brně zúčastnil Argův potomek Alan z Vebrkasu a ve třídě otevřené v konkurenci 11 psů získal ocenění výborný 2, r.CAC. Majitelům posíláme gratulaci!!!
  • Ve stejný den jsme se s Erym zúčastnili tréninku obran na cvičáku v Přerově, figuroval Tomáš Vývoda a na krátké video se můžete podívat zde...

/6.2.2011/

Nabídka štěňátek ...

  • V chovatelské stanici Srebrne Pole jsou k odběru první Argova vnoučátka, matkou štěňátek je Světová vítězka Fanta Slodka Dolina. Volný je ještě černoznakatý pejsek a tři černoznakaté fenky. Vnučka Aqua má své první video z nového domova, můžete se mrknout zde...
  • V chovatelské stanici Adamův hrádek je volný plavý pejsek Jurášek. Otcem je Bentley Mílas Moravia, matka Helin Šlovický vrch. Kontakt: tel: 777 866 555, 733 281 933, e-mail: adamuvhrad@gmail.cz , hovawart@email.cz 


/12.1.2011/

Další zprávy

© Moravia Hovacor | Webmasterova.cz