Moravia Hovacor - úvodní stránka

Menu

Archiv novinek - rok 2009

Podzimní novinky ...

 • 12. - 15. 11. 2009 jsme s Argem strávili příjemný víkend v RS Štoky u Havlíčkova Brodu. Výcvik probíhal pod vedením zkušených výcvikářů a figurantů Miroslava Valentina a Lukáše Krause. Za zorganizování akce děkuji Aničce Brázdové. Na fotky se můžete podívat zde...
 • 8. 11. 2009 se konala MVP v Poznani (Polsko). Z Argových potomků se jí zúčastnili v mezitřídě psi: Falko Slodka dolina - velmi dobrý 2, Burzan z Radockiej Góry - velmi dobrý 3. Ve fenách potvrdila své kvality Fanta Slodká dolina, která získala ocenění výborná 1, CWC, CACIB, NSwR a BOB!!! Gratulujeme majitelům!
 • Přidala jsem pár fotek z podzimní procházky, podívat se můžete zde ...
 • Na stránkách chovatelských stanic jsou nové fotky našich vnoučátek a pravnoučátek, pro zájemce o černoznakatého pejska je v nabídce štěňat kontakt na chovatele ...

/5.12.2009/

Narozeniny...

25. 10. 1998 se na Slovensku v chovatelské stanici Biely démon narodil náš černoch Wandík, který tak dnes oslavuje už své 11. narozeniny!!!

Posledních pár dní ho trochu trápí střevní problémy, ale jinak je stále plný elánu a rád se ještě nechá od Roxy stáhnout k hrám a honičkám o:)

Můžeme jemu i sobě pouze přát, aby mu zdraví co nejdéle sloužilo a strávil mezi námi ještě pár let...

Před pár dny dorazily nové zprávy ze Švédska - v chovatelské stanici Chefkas se 20. 10. 2009 narodila naše další vnoučátka - Wandyho dcera Damira má 7 štěňátek - 2 plavé a 2 černoznakaté pejsky, 1 plavou a 2 černoznakaté fenky. Posíláme velkou gratulaci!


/25.10.2009/

A-vrh slaví 10. narozeniny!

Naše chovatelská stanice má malé výročí... 19.10.1999 se narodil A-vrh Moravia Hovacor a dnes by měla naše první štěňátka oslavovat 10. narozeniny!

Blahopřání posíláme těm, kteří si ještě užívají tohoto světa a vzpomínku těm, kteří už odešli za duhový most jako bráškové Askan a Assan...

Jen od několika majitelů jsme v průběhu let dostávali informace, jak se potomkům daří a moc jim za ně děkujeme... Radost nám proto udělala dnešní zprávička od majitelky Arminka... že je Armin zdravý a stále aktivní, což dokládá fotkou ze zářijového výstupu na Kralický Sněžník. Posíláme do Brna přání, ať jim to "šlapání" ještě dlouho vydrží!


/19.10.2009/

Úspěch na Světové výstavě!

V sobotu 10. 10. 2009 se na Světové výstavě v Bratislavě sešlo 99 hovawartů ze 112 přihlášených, CACové třídy posuzoval rozhodčí Uwe Fischer (D). Velkou radost máme z úspěchu Argovy dcery:

FANTA SŁODKA DOLINA získala ocenění Excelent 1, CAC, CACIB, World Winner!!!

Posíláme velkou gratulaci majitelce a chovateli do Polska!

Za fotky děkuji paní Mgr. Janě Feranové. Výsledky jsou na stránkách WDS2009


/10.10.2009/

Klubová výstava Kroměříž

V sobotu 3. 10. 2009 proběhla v Kynologickém areálu Hvězda v Kroměříži-Kotojedech Klubová výstava. V třídě otevřené se zúčastnil jediný Argův potomek Árči z Vebrkasu a v konkurenci 23 psů získal ocenění výborný. Majitelce posílám velkou gratulaci!!!

Za fotku Árčiho z klubové výstavy děkuji Aleně Bilanové

 • dodatečně přidávám odkaz na fotky z Jubilejní klubové výstavy v Holandsku ... najdete je zde ...

/4.10.2009/

Narozeniny...

Ani se tomu nechce věřit, že už je to 7 let, co se narodila netrpělivě očekávaná štěňátka našeho C-vrhu... Kája už nás zarmoutila svým předčasným odchodem za "duhový most" a tak si můžeme jen přát, aby ji Argo následoval co možná nejpozději...


/27.9.2009/

Novinky ze zahraničí...

 • Minulý týden pořádal Slovenský HW klub letní výcvikový tábor v Lomnistej, při kterém se konala Speciální výstava a na závěr bonitace a svod mladých.

Speciální výstavy se zúčastnili i potomci Arga: Cracken, Ciri a Cleome Mista Jaswin - podle neoficiálních výsledků obdrželi sourozenci stejné hodnocení: velmi dobrý

V neděli 30. 8. 2009 Ciri a Cleome úspěšně absolvovali bonitaci a jsou chovné. Gratuluji majitelům!

Cleome se ještě za největší zlepšení v průběhu tábora stala "skokankou v obranách". Na několik fotek se můžete podívat zde...

 • Argova dcera Fanta Slodka Dolina získala titul Młodzieżowy Champion Polski. Gratuluji majitelům!

 • Novinky přišly také ze Švédska - Damira se má v daleké cizině skvěle, majitelka je s ní moc spokojená a kromě zpráviček poslala také její nejnovější foto ...

 


/1.9.2009/

Zbraslav 25. - 26. 7. 2009

V sobotu jsem s Argem vyrazila na Zbraslav, kde už od čtvrtka pořádal HWPS výcvikový víkend. Sobota proběhla v klidu, v lese na společné procházce nikdo nezabloudil a nikdo ze psů se nepobil, zato neděle stála za to ... závislák se předvedl už ráno po stopě, když si pochutnal na jedné "nejmenované" SPZ ... a pak se činil po celou dobu, než jsme po poledni odjížděli... takže asi zase nějakou dobu bude jen hlídat statek o:)))

Na pár Argových fotek se můžete podívat zde... , fotky ostatních účastníků z neděle jsem vložila do alba...


/31.7.2009/

Novinky ve fotogalerii...

 • V neděli 19.7.2009 jsme se s majitelkou pravnučky Daxinky vypravily na cvičák do Štěpánova, na pár fotek se můžete podívat zde ...
 • Trénink je důležitý i při fotografování a že je pořád co se učit a zlepšovat, zaměřila jsem svůj "hledáček" i na koně - na první pokusy se můžete podívat zde ...
 • Černoznakatá Darsi je už u nových majitelů, zájemci o plavého pejska s odběrem koncem srpna mohou kontaktovat chovatelskou stanici Medový vánek

/20.7.2009/

Novinky u potomků ...

Shánět nějaké informace o Argových potomcích je někdy skoro detektivní práce, ale v poslední době jich na akcích bylo hned několik a tak mohu přidat pár novinek:

 • 13. 6. 2009 II Krajową Wystawę Hovawartów 2009, Wrocław - FANTA Slodka Dolina získala ocenění výborná 2, kdy ji porazila česká fenka Deriin Sideric Miks. - výsledky jsou zveřejněny na stránkách HwK ČR, o.s. , za fotku Fanty děkuji pani A. Suchner, na další fotky z výstavy se můžete podívat zde...
 • 5.6.2009 CVP Senec - CIRI Mista Jaswin získala ocenění výborná, kompletní výsledky najdete na stránce chs Mista Jaswin
 • 31.5.2009 pořádal HWPS ve Štěpánově zkoušky KJ Brno a ÁRČI z Verbrkasu úspěšně zdolal zkoušku ZOP. Gratuluji a přeji hodně dalších úspěchů ve výcviku!!!
 • 24.5.2009 MVP Leszno - FALKO Slodka Dolina získal ocenění velmi dobrý 1, jeho matka Szelma Chatka Zielarki ve svých 8 letech vyhrála třídu šampionů a získala ocenění V1, CWC, NDSwR, CACIB a BOB! Výsledky výstavy najdete i na stránkách HwK ČR, o.s.
 • 9. a 10. 5.2009 MVP Bratislava - dvoudenní výstavy se zúčastnila CLEOME Mista Jaswin a nevedla si vůbec špatně: první den získala ocenění výborná 1, CAC, r.CACIB, druhý den obdržela známku výborná 2

/18.6.2009/

Narozeniny...

Dnes slaví Jerry Lee své 13. narozeniny!!!

Přejeme mu hlavně hooodně zdravíčka, které mu zatím na jeho věk slouží (klepu na vše co mám kolem, abych to nezakřikla). Většinu dne už sice vyspává a vyhřívá se na sluníčku, ale pořád má "jiskru v oku", když vyrážíme na procházku nebo když "somruje" pamlsky o:)))

 


/13.6.2009/

Víkend plný událostí ...

Uplynulý víkend byl plný akcí a radostných novinek (klepu na dřevo, abych to nezakřikla - smutných zpráv už bylo letos na můj vkus hodně a nerada bych nějakou další přivolala... )

Sobota 16. 5. 2009
 • V chovatelské stanici Moravia Diamond se narodila štěňátka - 2 černoznakaté fenky, plavá fenka a plavý pejsek, více informací zde ...
 • Na Knížecím rybníku u Tábora se konala speciální výstava hovawartů, kompletní výsledky jsou již zveřejněny na klubových stránkách. Velkou radost nám udělal Argův potomek Alan z Vebrkasu, který v mezitřídě postoupil do závěrečného finále, kde získal ocenění výborný 4. Gratuluji majitelům!
 • Krajské výstavy ve Zlíně se zúčastnil Argův potomek Árči z Vebrkasu a získal ocenění výborný 1. Gratuluji Báře i Árčimu k úspěchu!!!
Neděle 17. 5. 2009
 • Na Knížecím rybníku proběhla letošní první bonitace, které se zúčastnil i náš vnuk Berzit Moravia Diamond. Nový povahový test zvládl bez problémů a při posuzování se choval vzorně, takže výsledek bonitace je "chovný" s bonitačním kódem: 5/3a/E3,P2/S. Gratuluji!!!

/20.5.2009/

Dubnové novinky ...

Velikonoční výcvikový víkend - s Argem jsem v pátek navečer vyrazila směr Štoky, kde probíhaly obrany pod vedením figurantů Radomíra KupkyRoberta Fagoše a Jaroslava Labíka.

Chřibský dogtrekking 4. 4. 2009 - na svůj první oficiální výšlap dlouhý cca 33 km si vyšel se svou majitelkou p. Alenou Huňkovou náš odchovanec Armin Moravia Hovacor! I přes zabloudění skončili v konkurenci 48 žen na skvělém 23 místě!!!

A jak majitelka napsala: "Armin je neuvěřitelný pes, celou trasu mě odtáhl a já jsem byla pro něho brzda, protože on by to vydržel snad běžet. Jak uviděl před sebou psa, snažil se ho dohnat a bylo mu jedno, že už nemůžu. Já ještě dnes špatně chodím, on už v neděli byl připraven na další výlet. Když se nás ptají kolik je mu let a dozvědí se, že už přes devět, tak nevěří. Stále si hraje jako štěně s pískáčkama a miluje dlouhé výlety..."

Přeji jim ještě spoustu našlapaných kilometrů a Armínkovi ať zdraví a elán vydrží co nejdéle ...

Na "cestě" jsou další pravnoučátka - v chovatelské stanici Moravia Diamond budou v půlce května očekávat narození štěňátek. Více zde ...

 


/15.4.2009/

Svod mladých

V sobotu 4. 4. 2009 se konal ve Štěpánově svod mladých, kterého se zúčastnil pouze jeden Argův potomek - Kenneth Kris-Ve-Mar.


/5.4.2009/

Národní výstava v Nitře

Dnes na NV v Nitře získala v třídě otevřené Argova dcera Cleome Mista Jaswin ocenění výborná 1, CAC. Gratuluji majitelům!

Výsledky jsou zveřejněny na stránkách chs Takavorakan


/29.3.2009/

Vzpomínka ...

Každý pejsek je neopakovatelným originálem, po jehož odchodu z tohoto světa zůstává prázdné místo...

Kája

 

V neděli 22. 3. 2009 odešla do psího nebe Cayetana Moravia Hovacor

Zákeřná torze žaludku ukončila její krátký život.

Nikdy nezapomeneme ...

 


/26.3.2009/

Další skvělé zprávy!

 • Včera nám přišla skvělá zpráva ze Slovenska - Argova dcera CLEOME Mista Jaswin má výsledek RTG: DKK 0/0, DLK 0/0
 • 21. 3. 2009 MVP Katowice: v třídě mladých nastoupily tři sestry z  F-vrhu Słodka Dolina: FANTA - výborná 1, Zw.Mł., Najl.Jun.w Rasie, FANTAZJA - výborná 3, FILA - velmi dobrá 4

/22.3.2009/

Skvělá zpráva!

Známe další výsledek RTG Argova potomka - ALAN z Vebrkasu má výsledek: DKK 0/0, DLK 0/0. Gratulujeme majiteli a chovatelům!


/1.3.2009/

Pravnoučátka "z Kraje vlka"

Dnes 24. 2. 2009 se v chovatelské stanici z Kraje vlka narodilo naší vnučce Apolence 7 štěňátek, 6 fenek v pěkném počtu "dvou kusů" od každé barvy a 1 černoznakatý pejsek.

Posíláme velkou gratulaci!


/24.2.2009/

Novinky z Polska

14. 2. 2009 proběhla Walentynkowa Wystawa Psów Rasowych Bydgoszcz, kde posuzoval Miroslav Václavík. Ve třídách mladých se představili tři Argovi potomci: 10-ti měsíční černý BURZAN z Radockiej Góry a sestry z chovatelské stanice Słodka Dolina -FILA a FANTAZJA. Na stránkách Polského HW klubu všechny výsledky bohužel nejsou, ale na na YouTube je uloženo krátké video z výstavy. BURZAN získal ocenění Nejlepší mladý jedinec plemene a na závěr bojoval i o titul BOB, kde ho ale zaslouženě porazila vítězná fenka GIRA von Nadjangrund.

 • Do fotogalerie jsem přidala pár nových sněhových fotek Arga a Jerryho

/22.2.2009/

Máme další vnoučátka!

Skvělá zpráva přišla z Norska - v chovatelské stanici Hexeberg se dnes narodilo 7 štěňátek a jejich hrdou matkou je Emma Moravia Hovacor. Jsou to samé holky - 4 plavé a 3 černé se znaky. Posíláme velkou gratulaci!


/11.2.2009/

Výstavní víkend 7. a 8. 2. 2009

Potěšující informaci jsem vypátrala na polských webových stránkách - včera se MVP Rzeszów zúčastnila Argova dcera - v třídě mladých získala FANTA Słodka dolina ocenění výborná 1, Zw.Młodziezy, Najl.Jun.w Rasie, BOB!!!

Na stejné výstavě v mezitřídě pak své první CWC obdržel náš pravnuk CARNAVON Moravia Diamond.

Jeho bratr CARAIBO Moravia Diamond získal o víkendu na DUO CACIB Brno ve třídě mladých v sobotu ocenění výborný a v neděli výborný 2. Gratulujeme!


/8.2.2009/

Smutná zpráva

Baxia

 

První zpráva letošního roku je pro nás velmi smutná.

Dnes v necelých osmi letech odešla do psího nebe Baxia Moravia Hovacor

Slovy jde jen těžko vyjádřit, co pro svou majitelku i pro mě znamenala ... zůstane navždy v našich srdcích a vzpomínkách ...

 


/20.1.2009/

Další zprávy

© Moravia Hovacor | Webmasterova.cz